Dėl padidėjusio jonosferos aktyvumo
Norime informuoti, kad dėl šiuo metu padidėjusio saulės aktyvumo pastebėtas išaugęs jonosferos poveikis, kuris tampa pagrindine GNSS signalų interferencijos priežastimi. Pastarąją savaitę jonosferos poveikio rodikliai gerokai viršijo įprastas vertes, tai gali paveikti atliekamus matavimus.
Šis reiškinys sukelia šiuos sunkumus, su kuriais galite susidurti atlikdami matavimus:
- Pailgėjęs inicializacijos laikas;
- Nestabili matavimo būsena – matavimai gali „nušokti" nuo fiksuotos (fixed) į plaukiojančią (float) būseną, dėl to pozicija gali nukrypti nuo kelių centimetrų iki kelių metrų.
Netikslią neapibrėžtumo klaidą galima aptikti tik atlikus kontrolinį matavimą taške su žinomomis koordinatėmis arba pakartotinai matuojant taške su nauja inicializacija.
Šiuo metu tokias pačias problemas patiria mūsų kaimyninės valstybės. Deja, kol kas negalime numatyti, kada jonosferos aktyvumas grįš į įprastines ribas, tačiau nuolat stebime situaciją ir atsiradus pokyčiams nedelsdami jus informuosime.
Dėkojame už supratingumą ir kantrybę.
Laikinai neveiks Kelmės stotis
Informuojame, kad dėl stogo remonto darbų, laikinai neveiks Kelmės stotis.
Atlikus darbus, galimai keisis antenos vieta ant stogo, o tai reiškia ir stoties koordinatės. Daugiau informacijos pateiksime, kai tik atkursime stoties darbą.
Atkreipiame dėmesį, kad nepaisant Kelmės stoties laikino sutrikimo ir toliau galima pilnavertiškai naudotis LitPOS tinklo paslaugomis.
Dėl remonto darbų bus nepasiekiamas serveris
Informuojame, kad 2023 m. birželio 17-18 d. (šeštadienį ir sekmadienį) nuo 8.00 val. iki 18.00 val. bus vykdomi elektros tinklų remonto darbai, todėl LitPOS serveris IP 195.182.72.152 bus nepasiekiamas. Prašome naudoti LitPOS serverį IP 193.219.10.2.
Atsiprašome už laikinus nepatogumus.
Jau galite naudoti RCTM 34
Informuojame, kad šią savaitę atnaujinus LitPOS serverių programinę įrangą (Trimble Pivot 5.1) naudotojai turi galimybę naudoti naujausią pataisų transliavimo formatą RTCM 34, kuris pakeičia iki šiol populiariai naudotą RTCM 32. Naujasis RTCM 34 užtikrina patikimesnį ir tikslesnį imtuvo darbą, bei yra labiau tinkamas naujiems palydovų signalams.
RTCМ 34 pataisų transliavimo protokolas turi kelis pranašumus palyginus su RTCM 32:
1. RTCM 34 įtraukia papildomas korekcijas, kurios leidžia pagerinti GPNS pozicionavimo tikslumą, ypač atmosferos korekcijų srityje.
2. RTCM 34 formatas yra geriau pritaikytas prie naujų GPNS sistemų, pvz., Galileo.
3. RTCM 34 formatas turi geresnį palaikymą RTK pozicionavimui.
4. RTCM 34 palaiko išplėstinius duomenų tipus, tokius kaip didelės spartos GPS duomenys ir nešiklio fazės matavimai, kurių nebuvo RTCM 32 versijoje.
5. RTCM 34 delsos laikas yra mažesnis nei RTCM 32, o tai reiškia, kad vietos duomenis galima greičiau ir efektyviau perduoti tarp GPS imtuvų ir bazinių stočių.
Daugiau apie tai galite paskaityti paspaudus nuorodą.
Naudotojai, kurių imtuvai palaikė ir naudojo RTCM 32 turėtų susikonfigūruoti ir naudoti naująjį formatą RTCM 34. Pakeitimams atlikti turite laiko iki š. m. gegužės 12 d.
Dėl padidėjusio jonosferos aktyvumo
2023 / 01 / 20
Norime jus informuoti, kad šiuo metu yra padidėjęs saulės aktyvumas ir yra pagrindinė palydoviniams matavimams naudojamų GNSS signalų interferencijos priežastis.
Pastarąją savaitę jonosferos poveikis gerokai viršijo įprastas vertes (pav. žemiau).
Tai sukelia sunkumus (su kuriais jūs susiduriate) atliekant matavimams:
1. ilgas inicializacijos laikas;
2. matavimai "nušoka" nuo fiksuoto (fixed) į plaukiojantį (float) matavimų pozicijos gali pasislinkti nuo keliu centimetrų iki kelių metrų.
Neteisingai apskaičiuotą neapibrėžtumo klaidą galima aptikti tik atliekant kontrolinį matavimą taške su žinomomis koordinatėmis arba pakartotinai matuojant taške su nauja inicializacija.
Didžiausias jonosferos poveikis juntamas nuo 11:00 iki 15:00 val.
Mūsų kaimyninės valstybės šiuo metu susiduria su ta pačia problema.
Deja, negalime pasakyti, kada jonosferos aktyvumas sumažės. Mes ir toliau stebime situaciją, atsiradus pasikeitimams jus informuosime.